Kísérteties lidércfény dereng a hálószobámban, mit tegyek??!!
- Társasházi kisokos
- 2020. nov. 22.
- 1 perc olvasás

Előfordul, hogy a társasházakban élők félelmetes jelenségeket tapasztalnak otthonukban. Az egyik elég félelmetes és riadalomra okot adó jelenség a „lidércfényű lámpa”. A dolog lényege: a lámpa vagy csillár lekapcsolt állapotban halvány, fluoreszkáló fényt bocsát ki. Ez a sötétedés beálltával válik láthatóvá és egyben félelmetessé. A fény időnkénti váltakozó intenzitása, esetenként előforduló pislogása, a lámpa közelében észlelhető apró áramütésszerű csípések pedig még félelmetesebbé, még túlvilágibbá teszik az amúgy is félelmetes jelenséget. A minden ok nélkül a nap bármely szakában megszólaló, elemekkel működő ajtócsengővel kombinálva pedig, kísértetek lakta elátkozott helynek gondolhatjuk otthonunkat. Sokan eltávozott szeretteik üzenetét vélik felfedezni a megmagyarázhatatlannak, túlviláginak gondolt jelenségekben. Az esetek többségében azonban nincs szó pajkos szellemek játékáról. Egy a túlvilági hatalmaknál jóval szerényebb műszaki hiba az ijesztő jelenségek forrása, ami nem más mint az egyenpotelnciálra hozás hiánya/hibája.
Mi is ez?
Az egyenpotenciálra hozás egy balesetvédelmi szabály, mely azt jelenti, hogy az épületben található csőrendszereket (víz, gáz fűtés) össze kell kötni egy megfelelő keresztmetszetű vezetékkel.
Az eljárás célja, hogy a különböző csövek között ne legyen potenciálkülönbség, azaz ne rázhassanak és mindemellett földelve is legyenek. Ezáltal megakadályozható az áramütés bekövetkezése a csőrendszeren keresztül.
Ha a társasház bármely helyiségében észleli a fent leírt jelenségeket értesítse a közös képviselőt.
Comments